2010 Results - Winnetonka Invite
Lees Summit West High School Apr 23rd 2010, 5:23pm | PrintReport |
100 Meters - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Alisha Meyer� � � � � � � � � � � � � 9� � � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 12.85� � � � � �
� � � 2 Kyleesha Weston� � � � � � � � � � 10� � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � 12.94� � � � � �
� � � 3 Anesia Jamerson� � � � � � � � � � -� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � 13.32� � � � � �
� � � 4 Johnnisha Francis� � � � � � � � So� � Winnetonka� � � � � � � � � � � � � 13.40� � � � � �
� � � 5 Kara Johnson� � � � � � � � � � � � � 12� � Oak Park� � � � � � � � � � � � � � � 13.41� � � � � �
� � � 6 Bri Simpson� � � � � � � � � � � � � � 12� � Lee's Summit West� � � � � � 13.44� � � � � �
� � � 7 Jillian McDaniel� � � � � � � � � 11� � Park Hill South� � � � � � � � 13.47� � � � � �
� � � 8 Leileihua Bertram� � � � � � � � 11� � Platte County R-3� � � � � � 13.62� � � � � �
� � � 9 Sara Ruckman� � � � � � � � � � � � � 10� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 13.68� � � � � �
� � 10 Aaisha Freeman� � � � � � � � � � � 9� � � Grandview� � � � � � � � � � � � � � 13.71� � � � � �
� � 11 Brittany Cobbins� � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � � � 13.72� � � � � �
� � 11 Quintell Payne� � � � � � � � � � � 12� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � � � 13.72� � � � � �
� � 13 Ivory Cohen� � � � � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � � � 13.80� � � � � �
� � 14 Gina Baker� � � � � � � � � � � � � � � 10� � Oak Park� � � � � � � � � � � � � � � 13.81� � � � � �
� � 15 Sabrina King� � � � � � � � � � � � � 9� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 14.00� � � � � �
� � 16 Jacqueline Turner� � � � � � � � 11� � Grandview� � � � � � � � � � � � � � 14.20� � � � � �
� � 17 Heaven Barnes� � � � � � � � � � � � -� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 14.28� � � � � �
� � 18 Tapica Hunter� � � � � � � � � � � � -� � � Park Hill South� � � � � � � � 14.70� � � � � �
� � 19 Jayde Taliferro� � � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � � � � 14.89� � � � � �
� � 20 Priscilla Shiley� � � � � � � � � 11� � Van Horn (Independence)� � � 15.51� � � � � �
� � � � � Brittany Tyson� � � � � � � � � � � 11� � Van Horn (Independence)� � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Lindsay Hardiman� � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Chavon Beason� � � � � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Guttu Dakorson� � � � � � � � � � � 9� � � Winnetonka� � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 200 Meters - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Alisha Meyer� � � � � � � � � � � � � 9� � � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 26.84� � � � � �
� � � 2 Johnnisha Francis� � � � � � � � So� � Winnetonka� � � � � � � � � � � � � 27.86� � � � � �
� � � 3 Kyleesha Weston� � � � � � � � � � 10� � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � 28.02� � � � � �
� � � 4 Breanna Johnson� � � � � � � � � � 10� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � � � 28.12� � � � � �
� � � 5 Bri Simpson� � � � � � � � � � � � � � 12� � Lee's Summit West� � � � � � 28.47� � � � � �
� � � 6 Quintell Payne� � � � � � � � � � � 12� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � � � 28.55� � � � � �
� � � 7 Ivory Cohen� � � � � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � � � 28.87� � � � � �
� � � 8 Jillian McDaniel� � � � � � � � � 11� � Park Hill South� � � � � � � � 29.18� � � � � �
� � � 9 Aniesha Graham� � � � � � � � � � � 10� � Grandview� � � � � � � � � � � � � � 29.42� � � � � �
� � 10 Leileihua Bertram� � � � � � � � 11� � Platte County R-3� � � � � � 29.64� � � � � �
� � 11 Hayley Lewis� � � � � � � � � � � � � 11� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 29.72� � � � � �
� � 12 Lanisha Caldwell� � � � � � � � � 10� � Oak Park� � � � � � � � � � � � � � � 29.79� � � � � �
� � 13 Rachel Stewart� � � � � � � � � � � 10� � Oak Park� � � � � � � � � � � � � � � 29.84� � � � � �
� � 14 Anesia Jamerson� � � � � � � � � � -� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � 30.26� � � � � �
� � 15 Shelby Johnson� � � � � � � � � � � 9� � � Grandview� � � � � � � � � � � � � � 30.83� � � � � �
� � 16 Whitnay Norton� � � � � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 31.03� � � � � �
� � 17 Tapica Hunter� � � � � � � � � � � � -� � � Park Hill South� � � � � � � � 31.34� � � � � �
� � 18 Allison Rule� � � � � � � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 31.37� � � � � �
� � 19 Pamela Cornielle� � � � � � � � � 10� � Van Horn (Independence)� � � 31.94� � � � � �
� � � � � Brittany Tyson� � � � � � � � � � � 11� � Van Horn (Independence)� � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Jayde Taliferro � � � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Andraya Johnson� � � � � � � � � � 9� � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Guttu Dakorson� � � � � � � � � � � 9� � � Winnetonka� � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Brittany Cobbins� � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 400 Meters - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Alisha Meyer� � � � � � � � � � � � � 9� � � Truman� � � � � � � � � � � � � � � 1:01.72� � � � � �
� � � 2 Icelynn Hamilton� � � � � � � � � 12� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � 1:04.43� � � � � �
� � � 3 Shae Boyd� � � � � � � � � � � � � � � � 9� � � Lee's Summit West� � � � 1:04.54� � � � � �
� � � 4 L Blair� � � � � � � � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill South� � � � � � 1:05.56� � � � � �
� � � 5 Selina Kendall� � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � 1:05.73� � � � � �
� � � 6 Lauren Cheadle� � � � � � � � � � � 11� � Lee's Summit West� � � � 1:05.75� � � � � �
� � � 7 Taylor Wilhelm� � � � � � � � � � � 11� � Platte County R-3� � � � 1:06.40� � � � � �
� � � 8 Kelsey Roach� � � � � � � � � � � � � 11� � Oak Park� � � � � � � � � � � � � 1:06.78� � � � � �
� � � 9 Emily Niemann� � � � � � � � � � � � 9� � � Oak Park� � � � � � � � � � � � � 1:08.66� � � � � �
� � 10 Sara Ruckman� � � � � � � � � � � � � 10� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � 1:09.77� � � � � �
� � 11 Mary Sapien� � � � � � � � � � � � � � -� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � 1:10.50� � � � � �
� � 12 Kelsey Lenhert� � � � � � � � � � � 11� � Park Hill South� � � � � � 1:12.18� � � � � �
� � 13 Nikki Moss� � � � � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill� � � � � � � � � � � � 1:12.80� � � � � �
� � 14 Lindsay Self� � � � � � � � � � � � � -� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � 1:16.90� � � � � �
� � � � � Whitney Suber� � � � � � � � � � � � 11� � Grandview� � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Jasmine Hills� � � � � � � � � � � � 9� � � Grandview� � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � An Johnson� � � � � � � � � � � � � � � -� � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 800 Meters - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Anecia Stewart� � � � � � � � � � � 12� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � 2:29.03� � � � � �
� � � 2 Whitney Hill� � � � � � � � � � � � � 12� � Grandview� � � � � � � � � � � � 2:38.40� � � � � �
� � � 3 Kristen Stanton� � � � � � � � � � 12 � � Winnetonka� � � � � � � � � � � 2:41.65� � � � � �
� � � 4 Emily Abrahamson� � � � � � � � � 9� � � Lee's Summit West� � � � 2:42.12� � � � � �
� � � 5 Jessica McCoy� � � � � � � � � � � � 11� � Park Hill South� � � � � � 2:43.00� � � � � �
� � � 6 Shelby Elliott� � � � � � � � � � � 9� � � Platte County R-3� � � � 2:45.66� � � � � �
� � � 7 Paige Carey� � � � � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � 2:46.16� � � � � �
� � � 8 Mackenzie Janner� � � � � � � � � 12� � Park Hill� � � � � � � � � � � � 2:46.45� � � � � �
� � � � � Autumn Wilson� � � � � � � � � � � � 9� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Bre Jordan� � � � � � � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Macy Schmidt� � � � � � � � � � � � � 11� � Grandview� � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Logan Tucker-Nelson� � � � � � 11� � Park Hill South� � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Katrina Dawson� � � � � � � � � � � 9� � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Anna Mally� � � � � � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 1600 Meters - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Sarah Regan� � � � � � � � � � � � � � 9� � � Platte County R-3� � � � 5:39.18� � � � � �
� � � 2 Lizzy Jurries� � � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill South� � � � � � 5:46.35� � � � � �
� � � 3 Sara Ruckman� � � � � � � � � � � � � 10� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � 5:46.37� � � � � �
� � � 4 Chelsey Lewis� � � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � 6:01.70� � � � � �
� � � 5 Kristen Stanton� � � � � � � � � � 12� � Winnetonka� � � � � � � � � � � 6:05.90� � � � � �
� � � 6 Alli Pickert� � � � � � � � � � � � � 9� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � 6:07.60� � � � � �
� � � 7 Sarah Stark� � � � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill� � � � � � � � � � � � 6:19.54� � � � � �
� � � 8 Haley Johnson� � � � � � � � � � � � 9� � � Platte County R-3� � � � 6:25.00� � � � � �
� � � � � Autumn Wilson� � � � � � � � � � � � 9� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Megan Holtz� � � � � � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Rachel Nitz� � � � � � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 3200 Meters - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Whitney Stubbs� � � � � � � � � � � 12� � Platte County R-3� � � 12:59.62� � � � � �
� � � 2 Emily Clarkson� � � � � � � � � � � 10� � Winnetonka� � � � � � � � � � 13:13.00� � � � � �
� � � 3 Maddie Bischof� � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill� � � � � � � � � � � 13:29.63� � � � � �
� � � 4 Kaitlin Maher� � � � � � � � � � � � 12� � Park Hill� � � � � � � � � � � 13:30.90� � � � � �
� � � 5 Montana Long� � � � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � 14:06.00� � � � � �
� � � 6 Courtney Yount� � � � � � � � � � � 9� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � 14:11.33� � � � � �
� � � 7 Megan Holtz� � � � � � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � 14:24.16� � � � � �
� � � 8 K Maas� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill South� � � � � 14:31.02� � � � � �
� � � � � Lizzy Jurries� � � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill South� � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Stephanie Krogh� � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Taylor Buffum� � � � � � � � � � � � 9� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � 100m Hurdles - 33" - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Evan Thomas� � � � � � � � � � � � � � 12� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � � � 17.00� � � � � �
� � � 2 Holley Lewis� � � � � � � � � � � � � 12� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 17.20� � � � � �
� � � 3 Ashlynd Ritzinger� � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 18.03� � � � � �
� � � 4 Tyler Pollard� � � � � � � � � � � � 11� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 18.12� � � � � �
� � � 5 H Carlson� � � � � � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill South� � � � � � � � 18.30� � � � � �
� � � 6 Cydnei Gunderson� � � � � � � � � 9� � � Winnetonka� � � � � � � � � � � � � 18.47� � � � � �
� � � 7 Falon Runnebaum� � � � � � � � � � 9� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � 19.37� � � � � �
� � � 8 Kelly Brock� � � � � � � � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 19.44� � � � � �
� � � 9 Chandria Taylor� � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � � � 19.94� � � � � �
� � 10 Megan Gashich� � � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � 20.50� � � � � �
� � 12 Haley Johnson� � � � � � � � � � � � 9� � � Platte County R-3� � � � � � 23.39� � � � � �
� � � � � Lindsay Hardiman� � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Chavon Beason� � � � � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � 300m Hurdles - 30" - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Evan Thomas� � � � � � � � � � � � � � 12� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � � � 49.97� � � � � �
� � � 2 Ashlynd Ritzinger� � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 50.44� � � � � �
� � � 3 H Carlson� � � � � � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill South� � � � � � � � 51.95� � � � � �
� � � 4 Kacee McCrorey� � � � � � � � � � � 9� � � Lee's Summit West� � � � � � 52.45� � � � � �
� � � 5 Mackenzie Gudde� � � � � � � � � � 9� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 52.47� � � � � �
� � � 6 Bailey Mill� � � � � � � � � � � � � � 10� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 55.29� � � � � �
� � � 7 Tyler Pollard� � � � � � � � � � � � 11� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 56.09� � � � � �
� � � 8 Adrianna Williams� � � � � � � � 10� � Grandview� � � � � � � � � � � � � � 56.50� � � � � �
� � � 9 J Hayes� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill South� � � � � � � � 57.03� � � � � �
� � 10 Haley Johnson� � � � � � � � � � � � 9� � � Platte County R-3� � � � � � 58.64� � � � � �
� � 11 Whitney Harper� � � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � � � 58.75� � � � � �
� � 12 Chandria Taylor� � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � 1:01.10� � � � � �
� � � � � Kaleigh Hayes� � � � � � � � � � � � 11� � Platte County R-3� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Holley Lewis� � � � � � � � � � � � � 12� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Lindsay Hardiman� � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Chavon Beason� � � � � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Abby Muller� � � � � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Amanda Lawrence� � � � � � � � � � -� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 4x100 Relay - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Johnnisha Francis, Guttu Dakorson, Kelsey Dietrich, Cydnei Gunderson� � � � � Winnetonka� � � � � � � � � � � � � 51.81� � � � � �
� � � 2 Breanna Johnson, Quintell Payne, Dominique Roe, Angela Haywood� � � � � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � � � 52.19� � � � � �
� � � 3 Kyleesha Weston, Nia Thompson, Nikki Moss, Mary Sapien� � � � � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � 53.09� � � � � �
� � � 4 Jillian McDaniel, Blake Reser, Chandler Termini, Allyse Edwards� � � � � Park Hill South� � � � � � � � 53.47� � � � � �
� � � 5 Marcianna Reaws, Aaisha Freeman, Aniesha Graham, Jacqueline Turner� � � � � Grandview� � � � � � � � � � � � � � 54.34� � � � � �
� � � 6 Heaven Barnes, Delaney Granger, Sabrina King, Ashlynd Ritzinger� � � � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 54.90� � � � � �
� � � 7 Brooke Pollard, Tyler Pollard, Hayley Lewis, Bailey Mill� � � � � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 55.13� � � � � �
� � � 8 Ivory Cohen, Taylor Wilhelm, Leileihua Bertram, Selina Kendall� � � � � Platte County R-3� � � � � � 55.80� � � � � �
� � � � � Jasmine West, Jayde Taliferro, Lindsay Hardiman, Chavon Beason� � � � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Priscilla Shiley, Jamie Solum, Chasty Kindelan, Colleen Terry� � � � � Van Horn (Independence)� � � � � � DQ� � � � � �
� � � � � Rachel Stewart, Gina Baker, Kara Johnson, Lanisha Caldwell� � � � � Oak Park� � � � � � � � � � � � � � � � � � DQ� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 4x200 Relay - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Lauren Cheadle, Jacque' Timberlake, Brittany Cobbins, Brittany Kallenberger� � � � � Lee's Summit West� � � � 1:47.41� � � � � �
� � � 2 Breanna Johnson, Areyanna Jackson, Anecia Stewart, Angela Haywood� � � � � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � 1:48.83� � � � � �
� � � 3 Jillian McDaniel, Blake Reser, L Blair, Chandler Termini� � � � � Park Hill South� � � � � � 1:54.00� � � � � �
� � � 4 Heaven Barnes, Delaney Granger, Sabrina King, Ashlynd Ritzinger� � � � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � 1:54.17� � � � � �
� � � 5 Ivory Cohen, Taylor Wilhelm, Leileihua Bertram, Taylor Laures� � � � � Platte County R-3� � � � 1:55.50� � � � � �
� � � 6 Brooke Pollard, Tyler Pollard, Hayley Lewis, Bailey Mill� � � � � Truman� � � � � � � � � � � � � � � 1:57.48� � � � � �
� � � 7 Jacqueline Turner, Aniesha Graham, Marcianna Reaws, Shelby Johnson� � � � � Grandview� � � � � � � � � � � � 1:58.81� � � � � �
� � � 8 Fredlyne Calixte, Kimei Callieri, Liza Popova, Shari Grayson� � � � � Park Hill� � � � � � � � � � � � 2:04.19� � � � � �
� � � 9 Chelsee Boyer, Pamela Cornielle, Priscilla Shiley, Colleen Terry� � � � � Van Horn (Independence)� 2:23.55� � � � � �
� � � � � Lindsay Hardiman, Chavon Beason, Adrienne Smith, Jayde Taliferro� � � � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 4x400 Relay - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Icelynn Hamilton, Anecia Stewart, Areyanna Jackson, Evan Thomas� � � � � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � 4:11.82� � � � � �
� � � 2 Hayley Lewis, Tyler Pollard, Sara Ruckman, Alisha Meyer� � � � � Truman� � � � � � � � � � � � � � � 4:16.06� � � � � �
� � � 3 Taylor Wilhelm, Selina Kendall, Sarah Regan, Kaleigh Hayes� � � � � Platte County R-3� � � � 4:18.73� � � � � �
� � � 4 Emily Abrahamson, Kayla Rivers, Hannah Reasbeck, Shae Boyd� � � � � Lee's Summit West� � � � 4:25.51� � � � � �
� � � 5 Heaven Barnes, Delaney Granger, Mackenzie Gudde, Sabrina King� � � � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � 4:31.20� � � � � �
� � � 6 Logan Tucker-Nelson, Kelsey Lenhert, Jessica McCoy, J Hayes� � � � � Park Hill South� � � � � � 4:37.40� � � � � �
� � � 7 Mary Sapien, Nikki Moss, Amanda Lawrence, Nia Thompson� � � � � Park Hill� � � � � � � � � � � � 4:45.93� � � � � �
� � � � � Whitney Suber, Whitney Hill, Jacqueline Turner, Marcianna Reaws� � � � � Grandview� � � � � � � � � � � � � � � � � DQ� � � � � �
� � � � � Jazzlyn Jenkins, Lindsay Hardiman, Jayde Taliferro, Adrienne Smith� � � � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � 4x800 Relay - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Icelynn Hamilton, Dominique Roe, Anecia Stewart, Areyanna Jackson� � � � � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � 10:34.00� � � � � �
� � � 2 Maddie Bischof, Paige Carey, Sarah Pennington, Elizabeth Peoples� � � � � Park Hill� � � � � � � � � � � 10:48.00� � � � � �
� � � 3 Emily Abrahamson, Kayla Rivers, Bre Jordan, Shae Boyd� � � � � Lee's Summit West� � � 10:54.00� � � � � �
� � � 4 Shelby Elliott, Sarah Regan, Kaleigh Hayes, Whitney Stubbs� � � � � Platte County R-3� � � 10:56.00� � � � � �
� � � 5 Logan Tucker-Nelson, Jessica McCoy, Lizzy Jurries, J Hayes� � � � � Park Hill South� � � � � 10:57.00� � � � � �
� � � � � Adrienne Smith, Lydia Todd, Jazzlyn Jenkins, Lindsay Hardiman� � � � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � Shot Put - 4kg - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Ayana Fuiava� � � � � � � � � � � � � 10� � Truman� � � � � � � � � � � � � � 37-07.00� � � � � �
� � � 2 Addie Paris� � � � � � � � � � � � � � 11� � Kearney� � � � � � � � � � � � � 37-00.00� � � � � �
� � � 3 Ashley Jones� � � � � � � � � � � � � 11� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � 33-04.00� � � � � �
� � � 4 Liza Hill� � � � � � � � � � � � � � � � 11� � Park Hill� � � � � � � � � � � 33-00.00� � � � � �
� � � 5 Mazie Early� � � � � � � � � � � � � � 12� � Winnetonka� � � � � � � � � � 32-06.00� � � � � �
� � � 6 Danielle Crawford� � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � 31-10.00� � � � � �
� � � 7 Bri Rogers� � � � � � � � � � � � � � � 12� � Park Hill South� � � � � 31-09.00� � � � � �
� � � 8 Caitlin Gerdes� � � � � � � � � � � 10� � Oak Park� � � � � � � � � � � � 31-07.00� � � � � �
� � � 9 M Ross� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 11� � Park Hill South� � � � � 31-06.00� � � � � �
� � 10 Kylie Guthier� � � � � � � � � � � � -� � � Platte County R-3� � � 31-02.00� � � � � �
� � 11 Megan Fansher� � � � � � � � � � � � 11� � Truman� � � � � � � � � � � � � � 30-10.00� � � � � �
� � 11 Kasey Watson� � � � � � � � � � � � � 12� � Kearney� � � � � � � � � � � � � 30-10.00� � � � � �
� � 13 Natalie Moses� � � � � � � � � � � � 9� � � Platte County R-3� � � 29-09.00� � � � � �
� � 14 Alaina Gardenhire� � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � 28-01.00� � � � � �
� � 15 Tiara Jones� � � � � � � � � � � � � � 10� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � 27-10.00� � � � � �
� � 15 Krystal Hudson� � � � � � � � � � � 12� � Lee's Summit West� � � 27-10.00� � � � � �
� � 17 Cierra Authorlea� � � � � � � � � 11� � Raytown South� � � � � � � 26-09.00� � � � � �
� � 18 Taylor Thomas� � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill� � � � � � � � � � � 26-05.00� � � � � �
� � 19 Iana Newton� � � � � � � � � � � � � � 12� � Oak Park� � � � � � � � � � � � 25-09.00� � � � � �
� � 20 Kioana Duhart� � � � � � � � � � � � 9� � � Grandview� � � � � � � � � � � 25-06.00� � � � � �
� � 21 Makaelynn Hinsley� � � � � � � � 9� � � Winnetonka� � � � � � � � � � 25-03.00� � � � � �
� � 22 Breanna Bradford� � � � � � � � � 11� � Grandview� � � � � � � � � � � 24-06.00� � � � � �
� � 23 Tiffany Forrest� � � � � � � � � � 10� � Van Horn (Independence) 21-01.00� � � � � �
� � � � � Lula Faamoe� � � � � � � � � � � � � � 12� � Van Horn (Independence)� � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Shelby Braden� � � � � � � � � � � � 12� � Winnetonka� � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � Discus - 1kg - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Kyleesha Weston� � � � � � � � � � 10� � Park Hill� � � � � � � � � � � � � 110-04� � � � � �
� � � 2 Kylie Guthier� � � � � � � � � � � � -� � � Platte County R-3� � � � � 106-08� � � � � �
� � � 3 Shelby Braden� � � � � � � � � � � � 12� � Winnetonka� � � � � � � � � � � � 102-09� � � � � �
� � � 4 Bri Rogers� � � � � � � � � � � � � � � 12� � Park Hill South� � � � � � � 102-07� � � � � �
� � � 5 Nicole Batrez� � � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � � 102-04� � � � � �
� � � 6 Caitlin Gerdes� � � � � � � � � � � 10� � Oak Park� � � � � � � � � � � � � � 100-07� � � � � �
� � � 7 Katie Kelly� � � � � � � � � � � � � � 11� � Lee's Summit West� � � � � � 97-06� � � � � �
� � � 8 Abbie Chaloupka� � � � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 94-02� � � � � �
� � � 9 Addie Paris� � � � � � � � � � � � � � 11� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � � � 90-04� � � � � �
� � 10 Lauren Moore� � � � � � � � � � � � � 11� � Lee's Summit West� � � � � � 89-07� � � � � �
� � 11 Tiara Jones� � � � � � � � � � � � � � 10� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � � � 89-06� � � � � �
� � 12 Liza Hill� � � � � � � � � � � � � � � � 11� � Park Hill� � � � � � � � � � � � � � 89-05� � � � � �
� � 13 Ayana Fuiava� � � � � � � � � � � � � 10� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � 89-02� � � � � �
� � 14 Breanna Bradford� � � � � � � � � 11� � Grandview� � � � � � � � � � � � � � 75-06� � � � � �
� � 15 Mazie Early� � � � � � � � � � � � � � 12� � Winnetonka� � � � � � � � � � � � � 74-06� � � � � �
� � 16 K Purl� � � � � � � � � � � � � � � � � � � 12� � Park Hill South� � � � � � � � 72-10� � � � � �
� � 17 Chelsee Boyer� � � � � � � � � � � � 11� � Van Horn (Independence)� � � 71-11� � � � � �
� � 18 Adrienne Smith� � � � � � � � � � � 9� � � Raytown South� � � � � � � � � � 71-01� � � � � �
� � 19 Heather Alderton� � � � � � � � � 10� � Raytown South� � � � � � � � � � 66-00� � � � � �
� � 20 Rachel Reaws� � � � � � � � � � � � � 9� � � Grandview� � � � � � � � � � � � � � 63-04� � � � � �
� � 21 Anna Hyneman� � � � � � � � � � � � � 12� � Oak Park� � � � � � � � � � � � � � � 58-04� � � � � �
� � 22 Tiffany Forrest� � � � � � � � � � 10� � Van Horn (Independence)� � � 51-00� � � � � �
� � � � � Lula Faamoe� � � � � � � � � � � � � � 12� � Van Horn (Independence)� � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Megan Fansher� � � � � � � � � � � � 11� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Ashley Jones� � � � � � � � � � � � � 11� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � � High Jump - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Brittany Kallenberger� � � � 10� � Lee's Summit West� � � � 5-02.00� � � � � �
� � � 2 Selina Kendall� � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � 5-00.00� � � � � �
� � � 3 Hannah Small� � � � � � � � � � � � � 11� � Platte County R-3� � � � 5-00.00� � � � � �
� � � 3 Alicia Wheat� � � � � � � � � � � � � 11� � Winnetonka� � � � � � � � � � � 5-00.00� � � � � �
� � � 5 J Hayes� � � � � � � � � � � � � � � � � � 9� � � Park Hill South� � � � � � 5-00.00� � � � � �
� � � 6 Jen Carlson� � � � � � � � � � � � � � 11� � Park Hill South� � � � � � 4-10.00� � � � � �
� � � 6 Shari Grayson� � � � � � � � � � � � -� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � 4-10.00� � � � � �
� � � 8 Angela Haywood� � � � � � � � � � � 12� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � 4-08.00� � � � � �
� � � 9 Areyanna Jackson� � � � � � � � � 11� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � � 4-06.00� � � � � �
� � � 9 Whitnay Norton� � � � � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � 4-06.00� � � � � �
� � � 9 Hayley Christianson� � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � 4-06.00� � � � � �
� � 12 Betty Grauberger� � � � � � � � � 11� � Park Hill� � � � � � � � � � � � 4-04.00� � � � � �
� � 12 Emily Nelson� � � � � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � 4-04.00� � � � � �
� � 14 Kelsea Gaddy� � � � � � � � � � � � � 9� � � Grandview� � � � � � � � � � � � 4-02.00� � � � � �
� � 15 Brandi Ellis� � � � � � � � � � � � � -� � � Raytown South� � � � � � � � 4-00.00� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � Pole Vault - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Sydnee Schram� � � � � � � � � � � � 11� � Winnetonka� � � � � � � � � � 10-00.00� � � � � �
� � � 2 Kelsey Dietrich� � � � � � � � � � 12� � Winnetonka� � � � � � � � � � � 9-06.00� � � � � �
� � � 3 Brittany Kallenberger� � � � 10� � Lee's Summit West� � � � 9-06.00� � � � � �
� � � 4 Blaire Sampsell� � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � 9-00.00� � � � � �
� � � 5 Stephanie Atkinson� � � � � � � 11� � Park Hill� � � � � � � � � � � � 9-00.00� � � � � �
� � � 6 Eleanor Parrot� � � � � � � � � � � -� � � Park Hill� � � � � � � � � � � � 7-06.00� � � � � �
� � � 7 Hillary Holt� � � � � � � � � � � � � 12� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � 7-06.00� � � � � �
� � 10 Merrigan Kelsey� � � � � � � � � � 12� � Oak Park� � � � � � � � � � � � � 7-00.00� � � � � �
� � � 8 Mackenzie Gudde� � � � � � � � � � 9� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � � 7-00.00� � � � � �
� � � 8 Jessie Huff� � � � � � � � � � � � � � 9� � � Lee's Summit West� � � � 7-00.00� � � � � �
� � 11 Sam Able� � � � � � � � � � � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � � 6-06.00� � � � � �
� � � � � Monay Essex� � � � � � � � � � � � � � 9� � � Grandview� � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Marcianna Reaws� � � � � � � � � � 10� � Grandview� � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � � Long Jump - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Blake Reser� � � � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill South� � � � � 15-10.00� � � � � �
� � � 2 Shari Grayson� � � � � � � � � � � � -� � � Park Hill� � � � � � � � � � � 15-09.50� � � � � �
� � � 3 Alicia Wheat� � � � � � � � � � � � � 11� � Winnetonka� � � � � � � � � � 15-04.00� � � � � �
� � � 4 Cydnei Gunderson� � � � � � � � � 9� � � Winnetonka� � � � � � � � � � 15-02.00� � � � � �
� � � 5 Jen Carlson� � � � � � � � � � � � � � 11� � Park Hill South� � � � � 14-05.00� � � � � �
� � � 6 Kelsey Samenus� � � � � � � � � � � 12� � Park Hill� � � � � � � � � � � 14-03.50� � � � � �
� � � 7 Whitnay Norton� � � � � � � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � 13-05.50� � � � � �
� � � 7 Kelsea Gaddy� � � � � � � � � � � � � 9� � � Grandview� � � � � � � � � � � 13-05.50� � � � � �
� � � 9 Alexa Blackwell� � � � � � � � � � 9� � � Oak Park� � � � � � � � � � � � 13-03.00� � � � � �
� � 10 Anna Ruckman� � � � � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � 13-02.50� � � � � �
� � 11 Brooke Pollard� � � � � � � � � � � 11� � Truman� � � � � � � � � � � � � � 12-11.00� � � � � �
� � 12 Hayley Christianson� � � � � � 10� � Kearney� � � � � � � � � � � � � 12-04.50� � � � � �
� � 13 Brandi Ellis� � � � � � � � � � � � � -� � � Raytown South� � � � � � � 12-03.50� � � � � �
� � 14 Emily Hagenbuch� � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � 10-11.00� � � � � �
� � � � � Shelbi Springs� � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Brianna Cozart� � � � � � � � � � � -� � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Hillary Holt� � � � � � � � � � � � � 12� � Truman� � � � � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Emily Niemann� � � � � � � � � � � � 9� � � Oak Park� � � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Christina Jones� � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Whitney Suber� � � � � � � � � � � � 11� � Grandview� � � � � � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � �
� � � � � � � � � � � � � Triple Jump - Varsity - Finals Individual Results� � � � � � � � � � � �
===========================================================================
� � � � Name� � � � � � � � � � � � � � � � � � � � Year� School� � � � � � � � � � � � � � � � Finals� Points
===========================================================================
� � 1 Blake Reser� � � � � � � � � � � � � � 10� � Park Hill South� � � � � 34-10.50� � � � � �
� � � 2 Lauren Gonner� � � � � � � � � � � � 11� � Park Hill South � � � � � 33-04.00� � � � � �
� � � 3 Evan Thomas� � � � � � � � � � � � � � 12� � Ruskin� � � � � � � � � � � � � � 33-02.50� � � � � �
� � � 4 Hannah Adair� � � � � � � � � � � � � 10� � Lee's Summit West� � � 31-10.00� � � � � �
� � � 5 Alicia Wheat� � � � � � � � � � � � � 11� � Winnetonka� � � � � � � � � � 31-08.50� � � � � �
� � � 6 Lauren McMinn� � � � � � � � � � � � 12� � Winnetonka� � � � � � � � � � 31-04.00� � � � � �
� � � 7 Spenser Rhodus� � � � � � � � � � � 12� � Park Hill� � � � � � � � � � � 30-06.50� � � � � �
� � � 8 Lindsay Self� � � � � � � � � � � � � -� � � Kearney� � � � � � � � � � � � � 30-05.75� � � � � �
� � � 9 Alyssa Richardson� � � � � � � � 12� � Lee's Summit West� � � 29-09.50� � � � � �
� � 10 Betty Grauberger� � � � � � � � � 11� � Park Hill� � � � � � � � � � � 29-08.00� � � � � �
� � 11 Delaney Sexton� � � � � � � � � � � 10� � Truman� � � � � � � � � � � � � � 29-06.50� � � � � �
� � � � � Brianna Cozart� � � � � � � � � � � -� � � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Jade Nalls� � � � � � � � � � � � � � � 12� � Raytown South� � � � � � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Shelbi Springs� � � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � Emily Hagenbuch� � � � � � � � � � 10� � Platte County R-3� � � � � � � � SCR� � � � � �
� � � � � � �